Cengiz Ozakinci – Euro Dolar Savasi (ABD Emperyalizmini Cokertme Plani ve Isgallerin Perde Arkasi)

Biliyor musun Donna, Fırat Türkiye topraklarından doğar ve kıvrılarak Orta Doğu’ya iner. LaRouche’un söyledikleri doğruysa, sizin şu Küçük Bush, bizim Türkiye’yi de, şimdiki Amerikan yönetiminin çıkarlarıyla örtüşen “Büyük İsrail” uğruna kana bulamayı göze almış demektir.

Amerikan Magandaları, gerçekte İsrail’in yayılmacı amaçlarını gerçekleştirmek üzere savaşa gönderildiklerini bilmeden, tıpkı Joan Baez’in şarkısındaki kurbanlık danalar gibi, neden, niçin diye sormaksızın, tektiplerini giyip, tüfeklerini kuşanıp, Orta Doğu’ya ve Türkiye’ye gelecekler ve buraları işgal edecekler, öyle mi?..

Hem korkunç, hem saçma bu… Sizin LaRouche, biraz deli dolu konuşuyor belki, ama, dilinin altında başka şeyler de var. Bak, ne demiş: Küçük Bush’un Irak’a savaş açmasının alanda özenle gizli tutulan ekonomik nedenler de var. ABD’de ö- nemli görevlerde bulunan kişiler savaşa neden olan ekonomik gerçeklerin bir bölümünü bilmekte ama bunu saklamaktalar.

Bu kişiler arasında Kongre üyeleri -özellikle Senato- Amerikan hükümet görevlileri, yönetimin üyeleri ve diğer liderler var. Onlar gerçeği söylemekten korkuyor. Birçok insan gerçeğin bir kısmını biliyor. Nispeten güçlü ve etkili makamlarda olanlar, gerçeği halka açıklayabilecek olanlar, bunu yapmıyor. Şimdi, Irak’a savaş açılmasıyla uluslararası para piyasası arasında bir ilişki var; ama bu ilişki bilinen türden değil. Çok başka!..

Bu kitabı herkes okumalı diyorsan kitap hakkındaki düşüncelerini yorum bölümüne yazabilir ve binlerce kişinin bu kitabı okumasına vesile olabilirsin! ; Kitabe.org

Bu Kitap Neden Okunmalı?

avatar