Jeff Kinney – Saftirik Greg’in Günlüğü 1

Bir kere şunu baştan söyliyim: bu bir GÜNLÜK, hatıra defteri değil. kapakta ne yazdığının farkındayım; ama annem bu defteri almaya giderken ona kapağında “anı defteri” yazan bir şey almamasını ÜZERİNE BASA BASA söylemiştim. Aman ya!Biri elimde bu defteri görüp olmadık fikirlere kapılırsa bittim demektir!

Bir şeyi daha açıklığa kavuşturalım: Bu, ANNEMİN fikriydi, benim değil. Ama benim “duygularımı” buraya ya da başka bir yere yazacağımı sanıyorsa, çok yanılıyor! Kimse benden “Sevgili Günlük, buğun kendimi Şöyle hissediyorum”, “Sevgili Günlük, bugün bunları hissettim” filan yazmamı beklemesin! İşte o kadar!

Bunu yapmayı kabul etmemin Tek nedeni: Bir gün zengin ya da ünlü olursam, bütün gün insanların aptal sorularına cevap vermekten çok daha önemli işlerim olacak! O zaman hemen bu defteri devreye sokarım, olur biter!

Daha önce de söylediğim gibi, bir gün çok ünlü olucam, ama şimdilik bir gerizekâlılar ordusuyla okula tıkılmak zorundayım!

Söylemeden geçemicem, bence ortaokul bugüne dek icat edilmiş en salakça fikirl Bir yanda benim gibi henüz gelişimini tamamlayamamış çocuklar; diğer yanda günde iki kez tıraş olması gereken gorilleri.

Sonra da okullarda şiddetin neden yaygın olduğunu merak ederler! Bana kalsa, sınıfları yaşa göre değil, boya göre belirlerdim! Ama o zaman da Chirag Gupta gibi çocuklar hâlâ birinci sınıfta olurdu!

Bugün okulun ilk günü. Şu anda oturmuş, öğretmenin bir An önce oturma düzeni şemasını tamamlamasını bekliyorum.Bende boş boş oturacağıma defterime bir şeyler yazayım dedim. Bu arada benden size bir öğüt:. Okulun ilk günü, oturacağınız yeri dikkatle seçin. Çünkü sınıfa girip eşyalarınızı herhangi bir sıranın üzerine atıverdikten sonra, öğretmenin şöyle dediğini duyabilirsiniz:…..

Ben de şimdi önümde Chris Hosey, arkamda Lionel James ile oturmak zorundayım. Jason Brill geç geldi, az kalsın sağıma oturacaktı. Neyse ki bunu son saniyede engelledim.

Gelecek dönem, sınıfa girer girmez, kendime fistık gibi kızların arasında bir yer bulmalıyım. Gerçi bu da geçen yıl yaşadıklarımdan hiç ders almadığım anlamına gelir.

Bu kitabı herkes okumalı diyorsan kitap hakkındaki düşüncelerini yorum bölümüne yazabilir ve binlerce kişinin bu kitabı okumasına vesile olabilirsin! ; Kitabe.org

10
Bu Kitap Neden Okunmalı?

avatar
7 Yorum Konuları
3 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
10 Yorum yazarları
AnonimAnonimAnonimAnonimAnonim Son yorum yazarları
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Çok güzellll🌈🎀

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Müq

Yunus
Ziyaretçi
Yunus

Nereden indiriyoruz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

indirmeden de okursun

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Eğlenceli,komik ve insan okurken hoşuna giden bir kitap olduğunu düşünüyorum 🤔

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

ya nerden indiriyoz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

yukardaki yorumu oku

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

çok iyi

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

her serisini internet sayesinde okudum